O autorze
W Instytucie Biznesu Rodzinnego wspieramy polskich przedsiębiorców rodzinnych i badaczy zajmujących się tematyką przedsiębiorczości rodzinnej. Tworzymy platformę wymiany wiedzy i doświadczeń wśród przedstawicieli świata biznesu i nauki oraz stymulujemy rozwój przedsiębiorczości wśród młodego pokolenia.

Współpracujemy z właścicielami wiodących polskich przedsiębiorstw rodzinnych, specjalistami wspierającymi ich w strategicznych decyzjach oraz naukowcami skupiających się na badaniach przedsiębiorczości rodzinnej.

Na blogu eksperci Instytutu Biznesu Rodzinnego dzielą się wiedzą i doświadczeniem z zakresu innowacyjnych strategii rozwoju, planowania i wdrażania procesu sukcesji, optymalizacji rozwiązań prawnych i podatkowych, efektywnej komunikacji czy budowania marki firmy rodzinnej.

Prezentujemy tu również wyniki naszych badań oraz zapowiadamy nasze najważniejsze wydarzenia: Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych i konkurs Firma Rodzinna Roku.

Kongres Next Generation zaprasza młodych liderów przedsiębiorczości rodzinnej

Kongres Next Generation
Kongres Next Generation Instytut Biznesu Rodzinnego
„Zmiana pokoleniowa w polskich firmach rodzinnych”, „Nadchodzi nowe pokolenie polskich przedsiębiorców”, „Młodzi z własną wizją rozwoju firm rodzinnych” – procesów sukcesji w polskich firmach rodzinnych jest coraz więcej, o czym przypominają nagłówki w mediach. Młodzi przedsiębiorcy dołączają do rodziców, wzmacniają ich biznesy, ale szukają też możliwości, jak odnaleźć siebie: mają przecież własne marzenia i cele, zależy im nie tylko na rozwoju firm, ale i na rozwoju osobistym. Dlatego spotykają się na Kongresie Next Generation (19-20 października, Poznań) - inspiracji dostarczą prelegenci, m.in. Michał Leszek (Krueger&Matz), Tomasz Kwiatkiewicz (YES), Anna Bielak – Dworska (Saternus) oraz Kuba Giermaziak (Netbox, z zamiłowania kierowca rajdowy).

Już za kilka czy kilkanaście lat to właśnie kreatywni, pewni siebie sukcesorzy będą odpowiedzialni za sukcesy swoich firm. Wcześniej muszą poznać rynki, na których funkcjonują ich biznesy i nauczyć się odważnie podejmować decyzje zgodnie z tradycją i wartościami, w poszanowaniu których zostali wychowani. Przede wszystkim jednak młodzi muszą wykształcić umiejętność bycia liderem w swoich organizacjach! Aby w ich kompetencje uwierzyli rodzice, pracownicy i kontrahenci, sami muszą uwierzyć w siebie.

Obszary, w których sukcesorzy oczekują wsparcia, Instytut Biznesu Rodzinnego (organizator Kongresu) pogrupował w pięć grup: POWER (przywództwo, obawy, wartości, ekspansja oraz rodzina). Kongres Next Generation „Projekt POWER. Poczuj swą moc!” skupi się właśnie na tych polach.
200 sukcesorów uczestniczących w Kongresie Next Generation pozyska w Poznaniu unikatową wiedzę od międzynarodowej klasy ekspertów oraz od swoich rówieśników, którzy zmagają się z podobnymi problemami i wyzwaniami. Prelegenci pokażą, jak szukać własnej ścieżki w biznesie i pozostać sobą przejmując biznes rodziców. Będą zastanawiać się nad tym, jak zdobyć zaufanie w rodzinie i wśród pracowników oraz jak utrzymać dobre relacje w rodzinie, która przechodzi proces sukcesji. Rodzeństwa opowiedzą o wspólnej pracy, a jedynacy o ciążących na nich oczekiwaniach rodziców. Oprócz prelekcji uczestnicy będą mogli skorzystać również z kreatywnych warsztatów, np. „Zrozumieć konflikt” albo „Service design”.

Część merytoryczna to jednak nie wszystko – świetną okazją do wymiany myśli i doświadczeń będą przerwy kawowe, lunche oraz impreza wieczorna. Zeszłoroczna edycja pokazała, jak bardzo taki transfer wiedzy i pomysłów jest potrzebny!

19-20 października to czas drugiego pokolenia – Next Generation! Zapomnij o codziennych problemach i skup się na przyszłości swojej i firmy! Poczuj swą moc!


Zapisz się na www.nextg.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...