O autorze
W Instytucie Biznesu Rodzinnego wspieramy polskich przedsiębiorców rodzinnych i badaczy zajmujących się tematyką przedsiębiorczości rodzinnej. Tworzymy platformę wymiany wiedzy i doświadczeń wśród przedstawicieli świata biznesu i nauki oraz stymulujemy rozwój przedsiębiorczości wśród młodego pokolenia.

Współpracujemy z właścicielami wiodących polskich przedsiębiorstw rodzinnych, specjalistami wspierającymi ich w strategicznych decyzjach oraz naukowcami skupiających się na badaniach przedsiębiorczości rodzinnej.

Na blogu eksperci Instytutu Biznesu Rodzinnego dzielą się wiedzą i doświadczeniem z zakresu innowacyjnych strategii rozwoju, planowania i wdrażania procesu sukcesji, optymalizacji rozwiązań prawnych i podatkowych, efektywnej komunikacji czy budowania marki firmy rodzinnej.

Prezentujemy tu również wyniki naszych badań oraz zapowiadamy nasze najważniejsze wydarzenia: Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych i konkurs Firma Rodzinna Roku.

Narodziny Firmy Rodzinnej. Jak mądrze zaplanować sukcesję i przekazać biznes następcom.

Instytut Biznesu Rodzinnego
Najnowsza książka wydana przez Instytut Biznesu Rodzinnego to obszerne kompendium wiedzy na temat firm rodzinnych i sukcesji. Redaktorzy opracowania skupili wokół siebie zespół ekspertów z dziedzin prawa, finansów, psychologii i doradztwa strategicznego. Dzięki temu udało się stworzyć poradnik, w którym przedsiębiorcy, pracownicy i rodziny biznesowe odnajdą informacje skrojone na miarę ich potrzeb.

Przez książkę prowadzi czytelnika rodzina Kaczmarków - Nowaków, która przechodzi przez różne etapy rozwoju firmy i rodziny. Spotykają się dylematami, przeszkodami i turbulencjami, zarówno biznesowymi jak i emocjonalnymi. Cechuje ich wielopokoleniowość, przywiązanie do wartości, niezwykła pasja i zaangażowanie, dzięki którym osiągają sukcesy, a przy wsparciu ekspertów pokonują największe trudności i konflikty.

Więcej informacji na temat książki można znaleźć na stronie Księgarni Instytutu Biznesu Rodzinnego

Redaktorzy:

dr Adrianna Lewandowska
Prezes Instytutu Biznesu RodzinnegoWizjonerka polskiej przedsiębiorczości rodzinnej, strateg, doradca, architekt sukcesu wielu polskich firm rodzinnych.  Doradca i Partner Zarządzający w Lewandowska i Partnerzy, od lat wspiera firmy rodzinne w zakresie strategii rozwoju, procesów sukcesyjnych oraz zarządzania zmianą. Członek IFERA, wykładowca MBA oraz licznych studiów podyplomowych.  Założyciel i prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego. Dzieląc się wiedzą i doświadczeniem, oprócz publikacji, wystąpień kongresowych i tworzenia praktycznych narzędzi dla biznesu rodzinnego, stworzyła jedyną w Polsce platformę wymiany myśli i doświadczeń biznesowych, jaką jest Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych.

Piotr Andrzejczak
Partner, Domański Zakrzewski Palinka


Ekspert w zakresie prawa spółek, fuzji i przejęć z 20-letnim doświadczeniem w doradztwie prawnym. Specjalizuje się w obszarze nabywania i sprzedaży przedsiębiorstw. Wspiera zarówno duże spółki i grupy kapitałowe, jak i mniejszych prywatnych przedsiębiorców i ich rodziny przy projektach restrukturyzacyjnych, planowaniu sukcesji, zarządzaniu majątkiem prawnym oraz w projektach inwestycyjnych. Na co dzień kieruje biurem kancelarii Domański Zakrzewski Palinka w Poznaniu. Członek Okręgowej Izby radców Prawnych w Poznaniu oraz Krajowej Izby Doradców Podatkowych.


dr hab. Maciej Stradomski, prof. nadzw. UEP
Członek Zarządu CMT AdvisorySpecjalista z zakresu transakcji fuzji i przejęć, strategii finansowych oraz nadzoru właścicielskiego. doktor habilitowany finansów. Kierownik Katedry Inwestycji i Rynków Kapitałowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Przewodniczący Rady Programowej Instytutu Biznesu Rodzinnego.

Rekomendacje przedsiębiorców:

Z ogromną radością przyjąłem wiadomość o powstaniu tak kompletnego opracowania, dotyczącego tego ważnego zagadnienia, jakim jest sukcesja w firmach rodzinnych. […] Myślę, że praca ta pomoże wielu przedsiębiorcom w budowaniu ładu rodzinnego wewnątrz struktur firmowych. Tym, którzy nie myślą jeszcze o sukcesji, gwarantuję, że sięgną po tę publikację już niebawem, czas bowiem biegnie niezwykle szybko. – Zbigniew Inglot
Trwa ładowanie komentarzy...