O autorze
W Instytucie Biznesu Rodzinnego wspieramy polskich przedsiębiorców rodzinnych i badaczy zajmujących się tematyką przedsiębiorczości rodzinnej. Tworzymy platformę wymiany wiedzy i doświadczeń wśród przedstawicieli świata biznesu i nauki oraz stymulujemy rozwój przedsiębiorczości wśród młodego pokolenia.

Współpracujemy z właścicielami wiodących polskich przedsiębiorstw rodzinnych, specjalistami wspierającymi ich w strategicznych decyzjach oraz naukowcami skupiających się na badaniach przedsiębiorczości rodzinnej.

Na blogu eksperci Instytutu Biznesu Rodzinnego dzielą się wiedzą i doświadczeniem z zakresu innowacyjnych strategii rozwoju, planowania i wdrażania procesu sukcesji, optymalizacji rozwiązań prawnych i podatkowych, efektywnej komunikacji czy budowania marki firmy rodzinnej.

Prezentujemy tu również wyniki naszych badań oraz zapowiadamy nasze najważniejsze wydarzenia: Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych i konkurs Firma Rodzinna Roku.

Jak firmy mogą sobie radzić z ryzykiem walutowym?

Marcin Serafin, Kierujący Wydziałem Transakcji z Klientami w Departamencie Skarbu Banku Millennium
Marcin Serafin, Kierujący Wydziałem Transakcji z Klientami w Departamencie Skarbu Banku Millennium D.Sobieski
Firmy działające na rynkach międzynarodowych są zwykle narażone na duże wahania kursów walutowych.

Wahania te mogą powodować nagły wzrost zobowiązań lub spadek należności spółki, co stanowi często dużą barierę dla ekspansji firm za granicę. Osoby zarządzające finansami przedsiębiorstw działających na rynkach międzynarodowych szukają więc rozwiązań pozwalających zabezpieczyć się przed ryzykiem kursowym. Chętnie korzystają np. z internetowych i mobilnych platform transakcyjnych, dzięki którym zyskują bezpośredni dostęp do międzynarodowego rynku walutowego i mogą samodzielnie sprzedawać i kupować waluty na konkurencyjnych warunkach, co pozwala na szybką reakcję na zmieniającą się sytuację na rynku walut.

Za pośrednictwem elektronicznych platform transakcyjnych przedsiębiorca może samodzielnie, w dowolnym miejscu i czasie, bez pośrednictwa dealera banku, kupować bądź sprzedawać waluty, zawierać transakcje zabezpieczające kurs itp. Zawieranie transakcji przez internet upraszcza i skraca czas operacji, umożliwia osiągnięcie pełnej kontroli nad ich przebiegiem, jak również nad pozycją walutową firmy oraz uzyskanie rynkowych cen transakcyjnych nawet dla niewielkich nominałów. W codziennym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa użyteczny może być także monitoring rynków walutowych. Zarządzający firmą mogą ustalić upoważnienia do korzystania z platformy dla swoich pracowników w dowolny sposób, co pozwala na efektywną pracę i natychmiastową reakcję.

Po zalogowaniu do platformy, na ekranie komputera klient może obserwować udostępniane w czasie rzeczywistym ceny dla właściwych par walutowych. Platforma Millennium Forex Trader umożliwia zawieranie transakcji na najważniejszych parach walut: EUR/PLN, USD/PLN, CHF/PLN, GBP/PLN, EUR/USD, NOK/PLN, SEK/PLN, DKK/PLN, JPY/PLN. Transakcje zawierane są po bieżących kursach wymiany, pochodzących bezpośrednio z rynku. Klient może dynamicznie reagować na zmieniająca się sytuację rynkową i dokonywać transakcji zakupu i sprzedaży w wybranym przez siebie, najkorzystniejszym z jego punktu widzenia momencie. Sposób rozliczania transakcji jest bardzo prosty i wygodny, a efekty dokonanej transakcji są widoczne w systemie niezwłocznie po jej zawarciu.


Marcin Serafin, Kierujący Wydziałem Transakcji z Klientami w Departamencie Skarbu Banku Millennium
Trwa ładowanie komentarzy...