O autorze
W Instytucie Biznesu Rodzinnego wspieramy polskich przedsiębiorców rodzinnych i badaczy zajmujących się tematyką przedsiębiorczości rodzinnej. Tworzymy platformę wymiany wiedzy i doświadczeń wśród przedstawicieli świata biznesu i nauki oraz stymulujemy rozwój przedsiębiorczości wśród młodego pokolenia.

Współpracujemy z właścicielami wiodących polskich przedsiębiorstw rodzinnych, specjalistami wspierającymi ich w strategicznych decyzjach oraz naukowcami skupiających się na badaniach przedsiębiorczości rodzinnej.

Na blogu eksperci Instytutu Biznesu Rodzinnego dzielą się wiedzą i doświadczeniem z zakresu innowacyjnych strategii rozwoju, planowania i wdrażania procesu sukcesji, optymalizacji rozwiązań prawnych i podatkowych, efektywnej komunikacji czy budowania marki firmy rodzinnej.

Prezentujemy tu również wyniki naszych badań oraz zapowiadamy nasze najważniejsze wydarzenia: Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych i konkurs Firma Rodzinna Roku.

NEXT GENERATION - Siła Drugiego Pokolenia. Spadkobiercy rodzinnych fortun budują swój autorytet

creatovia
Są młodzi, zdolni, ambitni i przedsiębiorczy. Już za kilka lat będą decydować o losach i przyszłości firm aktualnie prowadzonych przez ich rodziców. Przyjeżdżają do Poznania, by pozyskać unikalną wiedzę od międzynarodowej klasy ekspertów z dziedziny strategii, sukcesji, budowania autorytetu w firmie, start-upów itp. 20-21 października w Polsce to termin, w którym przez 2 dni rządzić będzie przyszłe pokolenie - NEXT GENERATION. Swoimi doświadczeniami podzielą się również najbardziej znani sukcesorzy w Polsce

Młodzi przedsiębiorcy z pasją kontynuują dokonania swoich rodziców, organiczną pracą wzmacniając ich biznesy i troszczą się o długowieczność swoich firm

Właśnie sukcesorów Instytut Biznesu Rodzinnego zaprasza na I Ogólnopolski Kongres „Next Generation. Siła drugiego pokolenia”. Motywem przewodnim Kongresu są superbohaterowie – bo zmiana sukcesyjna wymaga nierzadko wykorzystania „supermocy”. O swoich mocach będą więc opowiadać sukcesorzy z wiodących polskich przedsiębiorstw w dniach 20-21 października 2016 roku w Poznaniu.

W krajowej gospodarce rozpoczął się już czas wielkich przemian. Dla firm rodzinnych założonych po 1989 roku nadchodzi czas zaplanowania zmiany pokoleniowej. Od tego, jak w najbliższych latach przedsiębiorstwa poradzą sobie z wdrożeniem procesu sukcesji, zależą nie tylko losy rodzin biznesowych, ale i los polskiej gospodarki. Sukcesorzy staną się w przyszłości superbohaterami swoich rodzin, zapewniając im byt i spokojną emeryturę, oraz superbohaterami swoich lokalnych społeczności, gwarantując stabilne miejsca pracy w firmach rodzinnych.

Milion pomysłów w 24 godziny!

Nie boją się ryzyka, są młodzi, ciekawi nowych rozwiązań i technologii. I, przede wszystkim, są gotowi na przejęcie odpowiedzialności za firmę rodzinną. Podczas pierwszej edycji Ogólnopolskiego Kongresu NextG milionem pomysłów w przeciągu 24 godzin wymieni się 150 sukcesorów – tych, którzy już przejęli firmy i samodzielnie podejmują decyzje, oraz tych, którzy najważniejsze decyzje mają jeszcze przed sobą. Wśród prelegentów między innymi Kacper Sosnowski (KROSS S.A.), Michał Wojas (Wojas S.A.), Mikołaj Placek (OKNOPLAST) czy Joanna Nagadowska (Google Polska), którzy opowiedzą o tym:


1. Jak zdobyć zaufanie właścicieli – rodziców, by chcieli przekazać biznes?
2. Jak utrzymać dobre relacje w rodzinie, z którą się pracuje… albo nie, by wiedzieć, jak wyjść z firmy nie opuszczając rodziny?
3. Jak podjąć właściwą decyzję na temat swojej kariery zawodowej, by robić to, co się lubi, i to, w czym się jest dobrym!
4. Jak zbudować swój autorytet wśród pracowników, by szanowali sukcesorów i chcieli dla nich pracować?
5. Jak rozwijać firmę w oparciu o nowoczesne technologie, by spoczywająca na sukcesorach odpowiedzialność za firmę nie była przykrym obciążeniem, a ciekawym wyzwaniem!

20-21 października to czas drugiego pokolenia – Next Generation! Zapomnij o codziennych problemach i skup się na przyszłości swojej i firmy! Dołącz do superbohaterów – sukcesorów firm rodzinnych!

Więcej: www.nextG.pl
Trwa ładowanie komentarzy...