O autorze
W Instytucie Biznesu Rodzinnego wspieramy polskich przedsiębiorców rodzinnych i badaczy zajmujących się tematyką przedsiębiorczości rodzinnej. Tworzymy platformę wymiany wiedzy i doświadczeń wśród przedstawicieli świata biznesu i nauki oraz stymulujemy rozwój przedsiębiorczości wśród młodego pokolenia.

Współpracujemy z właścicielami wiodących polskich przedsiębiorstw rodzinnych, specjalistami wspierającymi ich w strategicznych decyzjach oraz naukowcami skupiających się na badaniach przedsiębiorczości rodzinnej.

Na blogu eksperci Instytutu Biznesu Rodzinnego dzielą się wiedzą i doświadczeniem z zakresu innowacyjnych strategii rozwoju, planowania i wdrażania procesu sukcesji, optymalizacji rozwiązań prawnych i podatkowych, efektywnej komunikacji czy budowania marki firmy rodzinnej.

Prezentujemy tu również wyniki naszych badań oraz zapowiadamy nasze najważniejsze wydarzenia: Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych i konkurs Firma Rodzinna Roku.

Firmy Rodzinne - debata z udziałem TOP przedstawicieli polskiego biznesu (Video)

Debata redakcyjna "Firmy Rodzinne - pomiędzy tradycją i innowacją" zorganizowana przez Instytut Biznesu Rodzinnego i Harvard Business Review Polska
Debata redakcyjna "Firmy Rodzinne - pomiędzy tradycją i innowacją" zorganizowana przez Instytut Biznesu Rodzinnego i Harvard Business Review Polska www.hbrp.pl
W poniedziałek, 27 czerwca, w warszawskiej siedzibie Harvard Business Review Polska odbyła się debata nt. firm rodzinnych współorganizowana przez Instytut Biznesu Rodzinnego oraz HBRP. Wśród zaproszonych gości nie brakowało czołowych przedstawicieli świata polskiego biznesu, ekspertów w dziedzinach takich jak strategia i sukcesja oraz doradców.

Firmy rodzinne reprezentowane były przez dwa pokolenia firmy Altom sp. z o.o. sp.k – Pana Waldemara Żurowskiego, nestora firmy oraz Pani Pauliny Żurowskiej-Wrzesińskiej – sukcesorki oraz przez Annę Kruk – współwłaścicielkę firmy Ania Kruk sp. z o.o. W gronie doradców znalazł się Pan Marek Jarocki – EY oraz Pani Małgorzata Małecka – PwC. W debacie uczestniczyła również Prezes IBR – dr Adrianna Lewandowska, MBA, doradca ds. strategii i sukcesji w firmach rodzinnych. Spotkanie efektywnie moderował Pan Paweł Kubisiak – v-ce redaktor naczelny magazynu Harvard Business Review Polska.

Rodzinna atmosfera panująca przez kilka godzin dyskusji nt. interdyscyplinarnych zagadnień dotyczących firm rodzinnych zaowocowała opracowaniem następujących zagadnień:

1. Firma rodzinna, czyli jaka? Jak i po co definiować firmę rodzinną?
2. Z czym się kojarzą firmy rodzinne? W jaki sposób postrzegają je konsumenci?
3. Jacy są właściciele firm rodzinnych? Czy nadal wśród konsumentów jest żywy mit prywaciarza?
4. Jaka jest obecnie rola firm rodzinnych w gospodarkach?
5. Czy Polacy są świadomi faktu, że duża część popularnych polskich marek to firmy rodzinne?
6. Jakie są potrzeby polskich firm rodzinnych?
7. W jakim kierunku powinien zmierzać model zarządzania firm rodzinnych?
8. Jak promować polskie firmy rodzinne?

Wieloaspektowość poruszonych podczas debaty tematów tylko umocniła nas w przekonaniu jak ważne dla polskiej gospodarki są Firmy Rodzinne i jak wiele potrzeba jeszcze pracy nad odpowiednią edukacją specyfiki Family Business w kontekście profesjonalizacji i długowieczności firm rodzinnych.


Krótką relację VIDEO z wydarzenia można zobaczyć pod tym linkiem

Więcej informacji na temat profesjonalizacji biznesu rodzinnego znajduje się w Bazie Wiedzy Instytutu Biznesu Rodzinnego

Łukasz Tylczyński - Instytut Biznesu Rodzinnego
Trwa ładowanie komentarzy...